Mikulás Kupa 2015. videókkal!!!

Gergő tömörített, darabolt,…és feltöltött  (előtte mindezt Berci apukája felvette) és itt a minket érintő eredmény: Mikulás kupa 2015 GYDSE videók

 

Kedves Vívóim!

Köszönöm a pozitív szóbeli visszajelzéseiteket a versennyel kapcsolatban – nagyon fontos volt, hogy “az egyensúly” helyre billenjen. Én magam csalódott voltam a szervezést illetően, habár több felnőtt is tényleg sokat dolgozott az ügyért. Végleg megérett bennem az elhatározás, hogy új alapokra helyezzük azokat a versenyeket, amikben rendezőként is közreműködünk.

Ugyanakkor nagyon örülök a sok szép helyezésnek. Mindenkit dicséret illet. Az éremtáblázatban már ott díszelegnek az újabb helyezések, amivel nem csak magatoknak, hanem az egyesületnek, az iskolának is dicsőséget szereztek – köszönet érte.

Tovább éltetjük a már elindult folyamatot a honlap menedzselése kapcsán is, nevezetesen, hogy véleményeket, gondolatokat várok TÓLETEK  a versennyel kapcsolatosan (emailben a halaszatiszovetkezet@gmail.com címre 12.12-ig, utána hozzászólásban), amiket folyamatosan feltöltök erre a lapra.

Az eredményeket viszont itt is sorolnám, helyben, mert többségében szép emlékek, (amihez hozzá tudtam szólni, megtettem):

Vegyes kezdő pbt:

Nagy Berci 2. hely – tulajdonképpen számítottunk rá, az edzésen vívott asszók is mutatták, hogy benned van minden, ami egy jó vívónak kell. A döntő 10-7-es eredménye is azt mutatja,  hogy közel voltál az aranyhoz is (megjegyzem, utólag tűnt fel, hogy ellenfeled 5-ös tőrrel vívta az asszót, ami nem kis előnyt jelentett számára, bár előtte közös egyezség volt, hogy ebben a kategóriában mindenki 0-val vív).

Halász Hella 4. hely – a kezdeti nehézségek után egyre szebb és eredményesebb vívást láttam tőled. Ez most erre volt elegendő, de ennek is örülünk!

Lipcsei Bálint 5.hely – több bátorsággal és lelkesedéssel sokkal többet mutathatsz meg abból, amit tudsz.

 

Vegyes középhaladó pbt:

Csány Samu 1. hely – a 2013-as Mikulás kupa tőröző aranya után most újra, párbajtőrben is. Menni fog ez!

Macher Bánk 2.hely – nagyszerű eredmény, örülök, hogy tudtad vállalni a versenyzést a gyengélkedésed ellenére is.

Halász Bende 3.hely

A további eredmények nem feltétlen hitelesek (az éremtáblázatban is változtattunk a kihirdetetthez képest. Egy rosszul értékelt jegyzőkönyv szerint, hibásan összeállított táblázat adta a versenyen kihirdetett helyeket. Itt most az szerepel, ami a helyesen kiszámolt csoporttáblázatból legrosszabb végső eredményként kimutatható, de persze ehhez képest bármi is lehetett volna)

Maász Dániel 5. hely

Rajki Zsombi 6.hely

Rum Regő 7.hely

 

Leány pbt:

Halász Dorka 3.hely – ennél sokkal többet ígért a két csoportkör eredménye… , de együtt örülök veled, hogy nagy riválisodat, B. Pannát mindkétszer megverted ezúttal.

Dorka:

Ez a verseny is természetesen bonyodalommal kezdődött (konkrétan a pástok fele nem volt ott :D), de enélkül már nem is lenne az igazi, úgyhogy nem rontotta el a kedvünket. Az elején szokásos győrújbaráti „bemelegítéssel” kezdtünk (a tanári előtt rohangáltunk, egymás cipőfűzőjét kötögettük, fociztunk egy almával, hajgumit lopkodtunk…).

A lány párbajtőr az első kategóriák között volt, szóval egész hamar elkezdtem vívni. Öten voltunk (persze rajtam kívül 4 Angelses…). Kétszer vívtunk körbe, a mellettünk lévő tőrözők nagy felháborodására, akik ekkor még csak a csoport felénél tartottak. Az első körben kettőt, a másodikban négyet nyertem, és, életemben először, kétszer is megvertem B.Pannát, úgyhogy az sem tudta elvenni a kedvemet, hogy a döntőben vesztettem, így harmadik lettem. Ez volt olyan 21 óra körül, de ezzel még nem volt vége a versenynek. Az emberek szép lassan elszivárogtak, de páran azért még maradtunk a tőrözőknek (Hanna, Panna, és a Pannonhalmiak) szurkolni. Közben Gergő egy csapatot is próbált összehozni, de mivel az Angelsesek leléptek, végül Ábellel és Jánosával kiegészülve vívtunk egy rövid csapatot. A tőr döntőt (amire kb. negyed tizenegykor került sor) volt szerencsém a jóval hangosabb (Pannonhalmi plusz győrújbaráti) szurkolótáborban végignéznem. És ilyen szurkolók mellet ugyan ki is nyerhetett volna, mint a pannonhalmi Csongor? (ezzel nem Csongor vívását akarom leminősíteni :-D) Végül fél tizenegykor az utolsó eredményt is kihirdették. (addigra maradtunk vagy 15-en a teremben…)

A verseny maradványait elég gyorsan eltakarítottuk, közben tapasztalhattuk h a Pannonhalmiak egy része még mindig nem ismeri az öltöző fogalmát… 😀 Hosszú verseny volt, de nagyon jó volt a társaság, volt szaloncukor, meg Mikulás (aki néha elterelte a bírók figyelmét…), úgyhogy nagyon jól éreztem magam.

Férfi pbt:

Kocsány Gergő 3.hely – kíváncsi lennék a kerekes-székes élményeidre 🙂

Gergő: Nem szeretnék túlságosan kritikus hangvételben írni, de szerintem még soha nem sikerült tökéletesen megszervezni egy Mikulás kupát sem. Azt, hogy késő estig tartottak a döntők, nem nevezném hibának, hiszen azt már megtapasztaltuk, hogy egy ilyen nagylétszámú verseny átlagos lefolyási ideje 5-6 óra. Talán nem 17°°-kor kellett volna kezdeni…főleg, hogy viszonylag kevesen tudnak 100%-ban a vívásra koncentrálni két tanítási nap között.
A nagyobb probléma inkább a hozzá nem értő bíráskodással volt – tisztelet a kivételnek -, sőt, egyáltalán, túl kevés zsűri volt egy ilyen volumenű versenyhez. Szerencsére mi magunknak vezettük az asszókat és a jegyzőkönyvet, így ebben nem volt hiba :-).

A kerekesszékes vívó? Hát, voltak olyan tippek, hogy ő fog nyerni, mivel senki sem tudja, hogyan kell ellene vívni – azt csak később tudtuk meg, hogy ez volt az első versenye, így a tapasztalt vívók ellen nem volt sok esélye… Egyébként az edzéseken gyakorolt “nem mozdulhatsz el” asszókban teljesen ugyanazt a kézmunkát (már ha létezik ilyen szó) gyakoroltuk, amit a kerekesszékben használni lehet, ami egy kis előnyt jelentett. Egyébként a kilences csoportból egy vereséggel – Medárd, már megint…-jutottam tovább, igaz, csak az elődöntőig: itt a sokkal jobb formában vívó és a versenyt megnyerő Angelses Szabó Csabától kaptam ki. Hát, belealudtam az elejébe, és mínusz 5-ről nem sikerült fordítani. Sajnos, mert most már nem tudom azt mondani, hogy majd jövőre…

 

Vegyes tőr:

Halász Hanna 11.hely, Farkas Panna 12.hely – ha nem tudnám, hogy összességében jól éreztétek magatokat, lelkiismeret furdalásom lenne…    valószínűleg tőlem nem sokat kaptatok ebben az évben ahhoz, hogy jól menjen a tőr – a párbajtőrös  attitűd jellemzően csak ront ezen. Lehet, hogy a saját versenyeinken párbajtőrben kellene indulni 🙂

Hanna: Hát a versenyzés nekem nem ment túl jól (hogy finoman fogalmazzak), de nagyon jól éreztem magam, de az még javíthatott volna rajta, ha kapok egy igazolást másnapra…

Szerencsére idén meg tudtam valósítani a „nem vezetek asszót” dolgot. A csoportkör jó hosszú volt, de a táblán már az első asszót elvesztettem a lelkes szurkolótábor ellenére (amiért nagyon hálás vagyok). Így nekem a versenyzés csupán nyolcig tartott, de ott maradtam, hogy megmutassam párbajtőrtehetségem (igaz, olyan csapatban nem nehéz :-D), szurkoljak. és rakodómunkást játsszak a verseny végén. Az eredményhirdetésünk (ahol Béla bácsi véleménye ellenére kiderült, hogy mégiscsak eredményesek a Pannonhalmiak) kb. fél tizenegykor volt, de csak tizenegyen voltunk ott a tizenhatból.

Ha eredményt nem is hozott ez a verseny, de nagyon jól éreztem magam…

…de a Mikulás következőre ne jöjjön, mert a szaloncukor mágnesként vonzza az embereket (és ez alól a bírók sem kivételek).

Panna és Zsuzsi (anyukája): Teljesen egyetértek a hírlevélben leírtakkal és amit most hozzáteszek, az a Panna véleménye is!

-Ez most nagyon szétesett szervezés volt a többihez képest, pedig igyekeztek hangulati elemekkel tűzdelni.

-Jó lenne tudni, (már előre is!, tehát a verseny előtt) ki és mikor bíráskodik. Panna soha nem tudta mikor, hova menjen, lazíthat-e stb. Viccesnek találja, hogy ő jobban/igazságosabban/nagyobb odafigyeléssel vezeti le az asszót, mint a rutinos, papírral rendelkezők (itt elsősorban Béla b-ra gondol – Esztergomból). Volt, hogy vitázniuk kellett vele.

-Panna szerint a tőr csoportfelosztás is szerencsétlen volt, fiúkkal szeret nagyon vívni, de neheztelt, hogy Csongorral, Özsébbel és az erősebbekkel kellett küzdeni a selejtezőben.

Amúgy nem izgatta különösebben, hogy nem aratott az elmúlt évekhez fogható sikereket, mert azzal zárta: “Ez egy érem nélküli év és kész!” és jól érezte magát.

-A nagyon elhúzódó verseny mindenkit kifáraszt, volt hogy nem a pástok foglaltsága miatt kellett várakozni.

Egyébként a legfontosabb így is megvolt, amit a szervezők nem tudnak soha elrontani: az összetartás! Ez örök élmény és ajándék!

Köszönöm Zalánnak, hogy lóti-futiként mindvégig a kezem alá dolgozott, Zsuzsinak (Panna anyukája), hogy etetett minket és kíváncsian várjuk Nagy Feri (Berci apukája) felvételeit.

… no én már láttam a felvételeket, de technikai korlátaim miatt a lejátszáson túl nem tudok velük mást csinálni. Türelmeteket kérem, amíg kitalálok valamit, hogy ti is meglássátok!

Legyen teljes a kép, ideteszek mindent:
Berci apukája, Feri:
Szeretnék néhány gondolatot a versenyhez fűzni. Vívó versenyen életemben másodjára voltam, ötleteimet inkább a lovas versenyeken szerzett tapasztalat, illetve a józan ész diktálja. Igyekszem olyanokat írni, amiben segíteni is tudok.
Első meglepetés akkor ért, amikor kiderült, hogy mennyien vagytok. Ez egy nagy verseny. A délután egyszerűen rövid hozzá, és egy ilyen verseny akkor jó, ha a kicsik látják a példát, hova lehet eljutni. Így egyszerűen hazamentünk, pedig a verseny atmoszférájához a közönség is hozzá tartozik. Ráadásul itt még van is.Tudom az összes ellenérvet, de az első problémát ebben látom.
A pástok elrendezése valószínűleg kényszerűség is, de ha keresztben lehetne berendezni a termet, a közönség többet látna. Elég nehéz volt belőni, hol kezdődik a pást, melyik melyik, hol tőröznek, kardoznak stb. A szülők a drótok és a melegítő nadrágok, cipők alapján tájékozódtak. Egy kartonlapon a pástok számozását is meg lehet oldani.
Nem tudom, hány versenyt rendeztek egy évben,de munkától függően egy két versenyen meg tudom oldani a hangosítást, videó készítését. A kamera az iskoláé volt, de ha ott épp nem kell, bármikor elhozhatom ( az én leltáramon van). A hangosítás a sajátom. Természetesen felajánlom a sportkörnek, nem kell érte fizetni. Ha van hangosítás, akkor lehetne vezetni is a versenyt, persze ehhez egy versenyiroda is szükséges lenne. Akkor talán egyszerűbb dolga lenne a bíróknak is. Bár, hogy ott ki fog ülni, aki ért is hozzá, azt már nem tudom, de bemondani a párokat, eredményeket beírni, számolni, az talán tanulható. Szülők közül mindig akad vállalkozó ( ez lehet baj is ). A lovas versenyen eredményhirdetés előtt van fanfár, még ünnepélyesebbé teszi a pillanatot. Ugyanígy, ha bemondják, hogy itt és itt most kezdődik a döntő stb. stb.
Ebéd előtt ennyi jutott eszembe…. ☺

Szeretettel gratulálok az eredményeitekhez és várom a gondolataitokat!

Abácsi

 

 

Kategória: Élménybeszámoló

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.

*

Add meg az eredményt, hogy tudjuk, hogy tényleg ember vagy: *

Feliratkozás hírlevélre